LED tape with TOP connector (IP65, FXLIP, 2700K, 724.5mm) Leyton Lighting - FX-LIP-12-2700K-0.7245-TOP
Description of Leyton Lighting - FX-LIP-12-2700K-0.7245-TOP
724.5mm of LED tape (FX-LIP-12-2700K-0.7245-TOP) complete with 1.5m input power cable with TOP plug. The manufacturer will solder the cable to the LED tape for a solid and reliable connection.
  • Seamless look and feel
  • 5mm width (6.5mm with end caps +/-0.25mm)
  • Available on 10 metre reel
  • Maximum run of 5m metres (10m if powered from both ends)
  • 280 LEDs per metre
  • IP65 version internal use only
Buy this product now
(all prices inc. VAT at 20%)